Haber

Başkan Özdemir: “Otopark ilçemizin park yeri sorununu çözecek”

Havza Belediye Lideri Özdemir, Samsun Büyükşehir Belediyesi tarafından yaptırılan ve inşaatı devam eden otoparkın ilçedeki park yeri problemini çözeceğini söyledi.

Başkan Sebahattin Özdemir ve kimi STK temsilcileri Samsun Büyükşehir Belediyesi tarafından ilçede inşa edilen mekanik otoparkın inşaatını ziyaret ederek incelemelerde bulundu. Lideri Özdemir otopark hakkında yaptığı açıklamada, “İlçemize uzun yıllar hizmet edecek olan proje ilçemizde park yeri meselesini çözecek. İnşallah burada inşaat tamamlandığında 3 katı yer altında olmak üzere 5 katlı çağdaş bir otoparkı ilçemize kazandıracağız. Üst katı açık olacak otoparkın bu kısmı kırsal mahallelerimizden gelen minibüslerimiz için kullanılacak. Yeniden tıpkı katta yeni bir gasilhanemiz burada hizmet vermeye başlayacak. Bu projenin ilçemize kazandırılmasından ötürü başta Samsun Büyükşehir Belediye Liderimiz Olmak üzere emeği geçen herkese teşekkür ederim” dedi.

5 katlı otoparkın tamamen mekanik sistemle çalışacağını belirten Özdemir, “Yani şoförlerin, araçlarını sistem otomatik olarak kendisi park edecek. Bu sayede araç sahipleri park yeri aramak zorunda kalmayacak. İşini görüp aracını almak istediğinde kartını okutarak sistem aracını getirecek. İlçemize uzun yıllar hizmet edecek olan proje ilçemizde park yeri meselesini çözecek” diye konuştu.

Ziyarete Havza Muhtarları Derneği Lideri Adem Şahin, Havza Madeni İşler Lider Yürekli Şahin, Havza Bakkal ve Bayiler Esnaf Odası Lideri Vahit Yılmaz katıldı. – SAMSUN

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu