Teknoloji

Microsoft, Windows 11’deki Gizli Özellikleri Herkes İçin Etkinleştirecek Bir Yazılımı ‘Yanlışlıkla’ Yayınladı

ABD merkezli teknoloji devi Microsoft, Windows 11 Bu konuda büyük bir “yanlış adım” attı. Şirket, Windows 11’de artık devre dışı bırakılan özellikleri bulmak ve etkinleştirmek için yerleşik bir araç yayınladı. Durum böyle olunca geliştiriciler ” Hazırlama Aracı“adlı bu aracı kullanmaya başladılar. Microsoft hatayı fark edince uygulamayı kaldırdı ama nafileydi. StagingTool şimdiden Windows 11 ile ilgili forumlara sıçradı…

Nitekim Windows 11 için etkinleştirilmeyen özellikler üçüncü parti bir yazılım olarak geçmişte kaldı” ViveTool Kullanıcılar bu yazılımı kullanarak yeni özellikleri keşfetmenin yanı sıra düzenlemeler de yapabildiler. Burada, StagingTool’un tamamen aynı amaca hizmet ettiği bulundu. Tümü gizli özellikleranında erişilebilirler.

Microsoft aslında konuyla ilgili üçüncü taraf yazılım olduğunu biliyordu, ancak dinlemiyordu.

ViveTool, uzun süredir var olan ve Microsoft’un varlığından haberdar olduğu bir yazılımdır. Windows Insider kısmı bile ÖnderAmanda Langowski geçmişte yaptığı açıklamada, ” Daha teknik Insider’larımızdan bazıları, test yapılarında bazı özelliklerin kasıtlı olarak devre dışı bırakıldığını söylüyor. keşfettiklerini de biliyoruz..“. Bu, Microsoft StagingTool’un kasıtlı olarak yayınlanmış olabileceğini gösteriyor.

Microsoft StagingTool şöyle görünür:

*StagingTool’un ekran görünümü.

Microsoft StagingTool’un yanlışlıkla piyasaya sürülmesiyle, Windows 11’de yeni bir dönem başlamış olabilir. Öyle ki geliştiriciler, bu araç sayesinde Windows 11 hakkında daha kapalı özellikler açığa çıkarabilirler. Ancak Microsoft, böyle bir şeyin önüne geçmek için Windows 11 test sürümlerinde bilinmeyen bir özellik sunmuş. tutmayabilir . İkinci seçenek doğru çıkarsa artık Windows 11 özelliklerini önceden keşfedemeyeceğiz. Ne olacağını her zaman göreceğiz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu