Haber

TBB Başkanı Erinç Sağkan: Baroların Desteğiyle Olumlu Gelişmeler Gerçekleştirmeyi Umarız

Türkiye Barolar Birliği (TBB) Başkanı Erinç Sağkan, baroların ve meslektaşlarının desteğiyle bu dönemde olumlu gelişmeleri hayata geçirmeyi umduklarını belirtti.

Sağkan, Adana Barosu Avukatlar Salonu’nda düzenlenen Adli Yılı Açılış Töreninde, 92 hukuk fakültesinde 180 bin avukat, 27 bin stajyer avukat ve yaklaşık 120 bin öğrencinin bulunduğunu söyledi.

Avukata uygulanan şiddete değinen Sağkan, şöyle devam etti:

“Türkiye’de savunma reformuna çok acil ihtiyaç var. Avukatların sosyo-ekonomik durumu, avukatların kalite sorunu, avukatların kalite sorunu başta olmak üzere bahsettiğimiz temel sorunların tamamını kapsayan bir irade ile bu reform mümkündür. Hukuk fakültesi, Meclis’in iradesiyle analiz önerilerini ortaya koyuyor. Biz de bunu yapmaya çalışıyoruz. Adalet Bakanlığı ve Cumhurbaşkanlığı Hukuk Politikaları Kurulu ile görüşüyoruz, görüşmeye devam edeceğiz.”

Avukat olarak kamu hizmeti yürüttüklerini belirten Sağkan, şöyle devam etti:

“Cumhurbaşkanlığı Hukuk Politikaları Kurulu ile bu ayın 7’sinde Adalet Bakanımızın da katılımıyla gerçekleştireceğimiz toplantıyla, avukatlık mesleğinin bazı yönleriyle yaygınlaştırılması konularında çok pahalı bir çalışmaya başlayacağız. Hukukun ve birçok mahkemede avukatların zorunlu temsili. Umarım 180 bin meslektaşımız ve tüm meslektaşlarımız, barolarımızın da desteğiyle bu dönemde bazı olumlu gelişmeleri hayata geçireceğiz.”

Adana Barosu Başkanı Semih Gökayaz da tüm meslektaşlarına başarılı bir yeni yıl diledi.

Konuşmaların ardından meslekte 40, 50 ve 60. yıllarını tamamlayan avukatlara plaketleri verildi.

Törene, Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Zeydan Karalar, Seyhan Belediye Başkanı Akif Kemal Akay, Çukurova Belediye Başkanı Soner Çetin ve bazı avukatlar katıldı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu