Haber

Efeler Belediye Başkanı Mehmet Fatih Atay CHP’den istifa etti

CHP’li Aydın Efeler Belediye Başkanı Mehmet Fatih Atay, düzenlediği basın toplantısıyla partisinden istifa ettiğini duyurdu. Atay, görevine bağımsız olarak devam edeceğini duyurdu.

Atay, açıklamasında, “Kılıçdaroğlu, Aydın’a 3 kez, Aydın İl Belediye Başkanı’na geldi. Sadece Aydın Büyükşehir Belediyesi’ni ziyaret etti, Efeler Belediyesi’ne ise bir kez bile gelmedi. Aydın Büyükşehir Belediye Başkanı Özlem Çerçioğlu’nun yeniden aday olduğunu alelacele duyurdu.” . Bu nedir?” “Sayın Kılıçdaroğlu? Adalet için 500 kilometre yürüyen Sayın Kılıçdaroğlu, parti içinde adaleti sağlamak için dedim, bundan bir şey çıkmadı” dedi.

Görev yaptığı süre boyunca 21 kez denetlendiklerini ve haklarında herhangi bir dava açılmadığını belirten Atay, “Bizim tek soruşturmamız var o da benim madalyam. Dava Danıştay tarafından sonuçlanmadı. Jeotermal tesislere ruhsat vermediğim için oldu. Seçimden önce bunun sözünü verdim, sözümün arkasındayım.” .

Atay, istifa kararını şöyle açıkladı: “Aydın’da CHP diye bir parti yok, Özlem Çerçioğlu partisi var. Bu nedenle partimden istifa ediyorum. Bağımsız belediye başkanı olarak görevime devam edeceğim.” (HABER MERKEZİ)

haber-cerkes.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu