Haber

Mersin’de ‘resmi evrakta sahtecilik’ operasyonu şüphelileri adliyede

MERSİN merkezli 4 vilayette, ‘resmi evrakta sahtecilik, rüşvet, kaçakçılık, tefecilik ve dolandırıcılık’ kabahatlerine karıştıkları belirtilen organize hata örgütüne yönelik düzenlenen operasyonda gözaltına alınan 30 kuşkulu, adliyeye sevk edildi.

İl Emniyet Müdürlüğü Kaçakçılık ve Organize Kabahatlerle Uğraş (KOM) Şube Müdürlüğü takımları, ‘resmi evrakta sahtecilik, rüşvet, kaçakçılık, tefecilik ve dolandırıcılık’ hatalarına karıştığı argüman edilen şüphelilere yönelik çalışma başlattı. Bu kapsamda, 6 aylık teknik ve fiziki takip sonucu ortalarında Tarsus İlçe Tarım Müdürlüğü’nde çalışan bir memurun da olduğu 37 şüpheli hakkında gözaltı kararı verildi. Dün sabah saatlerinde yapılan operasyonda şüphelilerden 30’u gözaltına alındı. Konutlarda yapılan aramalarda düzmece evrakla taşıma ruhsatı alınmış 10 tabanca ele geçirildi.

ARICI ÜZERE GÖSTERİP SİLAH RUHSATI ALDIRMIŞLAR

Şüphelilerin, taşıma ruhsatlı silah alabilmek için ilgili kanunda belirtilen kaideleri yerine getirmek ismine geçersiz arı yetiştiriciliği dokümanı düzenlediği belirlendi. Birtakım şahısların de kurulan paravan şirket üzerinden bu belgeyi aldığı, 2 bin kilogram bal satışı yapılmış üzere gösterilen dokümanların de ilgili kurumlara onaylatıldığı tespit edildi. Emniyetteki süreçleri tamamlanan şüpheliler adliyeye sevk edildi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu