Ekonomi

Kadın Çiftçi Kooperatifleri Ürünlerini Eskişehir’de Sergiledi

Cumhuriyetin 100’üncü yılı kapsamında, Eskişehir Valiliği ve Eskişehir İl Tarım ve Orman Müdürlüğü iş birliğiyle düzenlenen etkinlikte kadın çiftçi kooperatifleri, açtıkları stantlarda ürünlerini sergiledi.

Vilayet Meydanı’nda düzenlenen etkinlikte, Eskişehir Kadın Çiftçiler Derneği, Frig Vadisi Ekolojik Köy Projesi kapsamında kurulan Gökçekuyu İlçesi Tarımsal Kalkınma Kooperatifi, Tiryakizade Sosyal İşletme Aile Cemre Kooperatifi, Sarıcakaya Tarımsal Kalkınma Kooperatifi, Kaymazyayla ve Kaymaz İlçeleri Doğal Hayatı Tarımsal Kalkınma Kooperatif ve İnönü İlçesi Nitelikli Konut. Bayanlar Kadın İşletme İş ve Üretim Kooperatifi, kurulan stantlarda çalışmalarını tanıttı.

Eskişehir İl Tarım ve Orman Müdürü Nadir Muhammed Gümüş, yaptığı açıklamada, kooperatiflerin çalışmalarını Eskişehir halkına ulaştırmak amacıyla Cumhuriyetin 100. yılı kapsamında anlamlı bir faaliyet gerçekleştirdiklerini belirtti.

Köylerde hazırlanan el emeği eserleri, tat ve kokuları vatandaşla buluşturmaktan duyduğu memnuniyeti dile getiren Gümüş, şöyle konuştu:

“Kırsal çiftçilerimizin ve kadınlarımızın el emeği göz nuru ürünlerinin değer bulacağı bu tür etkinlikleri daha da çeşitlendirmek istiyoruz. Bu stantların yıl boyunca burada halkımıza hizmet edecek şekilde gelişeceğini umuyorum. Halkımızın güler yüzünü görmek bizi çok mutlu ediyor.” Cumhuriyetimizin 100’üncü yılı kapsamında gerçekleştirdiğimiz bu anlamlı etkinlikte kadın üreticiler de yer alıyor.” “

dogankent-ajans.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu