Haber

Cem Küçük: CHP seçmeni ikinci tura gitmeyebilir

Türkiye tarihi seçimlerde ilk çeşitliliği geride bıraktı.

Cumhur İttifakı’nın Türkiye Büyük Millet Meclisi’nde çoğunluğu kazandığı ikinci tür seçimlerde Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile Kemal Kılıçdaroğlu yarışacak.

Yayınlarıyla seçimin yoğun gündemini işleyen Ensonhaber.com’un YouTube kanalı Gündem Özel, seçim sonrası önemli konuklarla sonuçları değerlendiriyor.

Yayına konuk olan gazeteci Cem Küçük önemli açıklamalarda bulundu.

“Erdoğan seçimi 51-52 kazandı”

İkinci tipten de Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın galip çıkacağını belirten Küçük, şunları kaydetti:

CHP bu seçimden ders çıkarmalıdır. Tayyip Bey yüzde 51-52 oyla bu seçimi rahatlıkla kazanır. Bu olağan gevşemeyi getirmemelidir. Tabi ki Meclis’i aldı. Meclis çok büyüktü. AK Parti ile Cumhur İttifakı. İşte Erdoğan ve Cumhur İttifakı ile 5 yıl bu yolu gideceğiz.

Bu halkı küçük gören, halkla bağı olmayan, burayı Brüksel zanneder. Ya da bize ait olmayan bedellerle bizi havalara uçurmaya çalışanlar, bizim Türk ve Müslüman toplumumuzda olmayan şeyleri bize dayatıp hürriyet bitti diye savunan kesim.

Zaten yoktu, o yüzden biraz dişli ve cesur olmak gerekiyor. Temelde havlu attılar. Şu andan itibaren hepsine veda etmeliyim.

“Yenilgiyi kabul ettiler, sandığa gitmeyebilirler”

CHP seçmeninin moral bozukluğuna değinen Küçük, şunları söyledi: “Erdoğan’ın pazarlık yapacağını düşünmüyorum. Sinan Ogan’a giden oyların yüzde 3,5’ini alarak Tayyip Bey’in seçileceğini düşünüyorum.

Bence CHP seçmeni sandığa gitmeyecek. Çünkü yenilgiyi kabul ettiler. Dün benim yaşadığım yerde olduğu gibi davul çalıyorlardı ve şimdi sen gidiyorsun diye ses çıkarmıyorlar.”söz konusu.

sahinbeyhaber.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu