Haber

Beşiktaş’ta Motosiklet Saldırganını Öldüren 10 Kişi Gözaltına Alındı

Beşiktaş’ta Sertan Taylan Hayal’in motosikletle geldiği restorana silahlı saldırı düzenleyerek kaçarken vurularak öldürülmesi olayıyla ilgili olarak 1’i kadın 10 kişi gözaltına alındı. İki restoran çalışanının saldırganın arkasından ateş ettiği öğrenilirken, Hayal’i öldüren kurşunun kimin silahından çıktığı ve balistik inceleme sonucunda ortaya çıkacağı öğrenildi.

Sinanpaşa Mahallesi Mumcu Bakkal Sokak’ta meydana gelen olayda, motosikletle restoran önüne gelen iki kişinin yolcu koltuğunda oturan Sertan Taylan Hayal, belinden çıkardığı tabancayla rastgele ateş etmeye başladı. , 3 Ağustos 01:15 civarında. Bu sırada restoranda yemek yiyen Murat Okaytuğ ve Ömer Atakan Keleş kurşunlanarak yaralandı. Hayal, saldırının ardından motosikletle olay yerinden kaçmaya çalışırken, restoran sahibinin yeğeni Hüseyin Baran A. ile restoran çalışanı Serhat E., arkasından tabancayla ateş etti. Sertan Taylan Hayal, kurşunların vücudunun çeşitli yerlerine isabet etmesi sonucu motosikletten düşerek ağır yaralandı. İsmi öğrenilemeyen sürücü, motosikleti olay yerinde bırakarak arkadaşıyla birlikte kaçtı. Hastaneye kaldırılan Sertan Taylan Hayal, burada yapılan tüm müdahalelere rağmen hayatını kaybetti.

90 KAMERA KAYDI 700 SAAT İZLENDİ

Olayın ardından İstanbul Emniyet Müdürlüğü Asayiş Şube Müdürlüğü Cinayet Büro Amirliği cinayet zanlılarını yakalamak için çalışma başlattı. Olay yeri ve çevresini toplam 700 saatlik 90 kamera görüntüsünü inceleyen gruplar, zanlıların kaçmış olabilecekleri adreslere baskın düzenledi. İstanbul’un 9 ilçesi ve Tekirdağ’ın Şarköy ilçesinde düzenlenen baskınlarda Sertan Taylan Hayal’i vurduğu tespit edilen Hüseyin Baran A. ve Serhat E. ile restoran sahibi Cengiz A.’nın yanı sıra biri de 7 kişi kadın, yardım ve yataklık yaptığı tespit edildi. yakalanmış. Gözaltına alınan zanlılar, ifadeleri alınmak üzere Cinayet Şube Amirliği’ne götürüldü.

HAYALİNİ ÖLDÜREN KURŞUNUN KİMİN SİLAHINDAN OLDUĞU MÜSLÜMAN

Zanlıların sorgularında, restorana düzenlenen silahlı saldırıya karşılık olarak ateş ettiklerini söyledikleri öğrenilirken, Sertan Taylan Hayal’i öldüren merminin kimin silahına geldiği belirlenemedi. Kesin sonucun balistik incelemenin ardından belli olacağı öğrenildi. İfadesi alınan restoranın sahibi Cengiz A. ile Sertan, 3 ay önce devraldıkları mekana yönelik saldırının işe girdikten sonra sürekli para isteyen eski işletmeci tarafından gerçekleştirilmiş olabileceğini savundu. sonlandırıldı.

Olayla ilgili olarak gözaltına alınan kişiler, Asayiş Şube Müdürlüğü’ndeki işlemlerinin tamamlanmasının ardından Çağlayan’daki İstanbul Adliye Sarayı’na sevk edildi.

– İstanbul

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu