Haber

Ankara’da Gökçek iddiaları: Altınok’u engellemek istiyor

AK Parti yerel yönetimler seçimleri için lobi faaliyetlerine başladı. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından görevden alınan eski Ankara Büyükşehir Belediye (ABB) Başkanı Melih Gökçek yeniden sahne aldı. Gökçek’in, ABB Başkan adaylığı için adı geçen Keçiören Belediye Başkanı Turgut Altınok’un adaylığını engellemeye ve Yenimahalle’den aday gösterilmesini sağlamaya çalıştığı öne sürülüyor. Ayrıca eski liderlerden Mustafa Ak’ın adı Keçiören Belediye Başkanlığı için anılıyor.

CHP’DE ÜÇ DÖNEM

Cumhuriyet’ten Aytunç Ürkmez’in haberine göre Gökçek’in büyükşehir yerine Yenimahalle Belediye Başkanlığı’na Altınok’un aday gösterilmesini sağlamaya çalıştığı belirtildi. Ancak son üç dönem AK Parti Yenimahalle’yi CHP’li Fethi Yaşar’dan alamadı. Son yerel seçimlerde üç dönem Altındağ Belediye Başkanı olan Veysel Tiryaki, Yenimahalle Belediye Başkanlığı için büyük bir tezle aday gösterilmiş ancak CHP’li Yaşar’a yenildi. Şimdi de Altınok’un Yenimahalle’ye aday olma isteğinin yine bir yenilgiyle sonuçlanma ihtimalinin yüksek olduğu ve Gökçek’in bunu sağlamaya çalıştığı tartışılıyor.

MUSTAFA AK EYLEMDE

Öte yandan Keçiören Belediye Başkanlığı için eski liderlerden Mustafa Ak devreye girdi. Ak, iki dönem Keçiören Belediye Başkanlığı yaptı. Ak’ın yeniden aday olmak için parti il ​​başkanlığıyla çalıştığı bilgisi kulislere de yansıdı. Erdoğan’ın kendi isteğiyle görevinden ayrılmasının ardından Gökçek, başkent siyasetinde ikinci plana düştü.

Gökçek Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı, Altınok ise Keçiören Belediye Başkanı olunca ikili arasındaki tartışmalar gündemde kaldı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu